Jdi na obsah Jdi na menu

Poznávací zájezd do Španělska

Katalánsko a Madrid -  poznávací zájezd         

Termín:  Květen 2015

Ubytování: Hostel/hotel v Madridu či okolí a hotel 2*/3* na pobřeží Costa Brava/Maresme

Cena: 12 150,- Kč/ os.

gaudi-sagrada-familia.png                                    

 

                      madrid5.jpg

V ceně:

  • Ubytování 7 nocí s polopenzí – 4 noci v hostelu/hotelu v Madridu či okolí a 3 noci v hotelu 2*/3* na pobřeží Costa Brava/Maresme ve vícelůžkových pokojích (třílůžkové, čtyřlůžkové, …).
  • Autobusová doprava (klimatizovaný bus s WC).
  • Výlet do Barcelony. - Výlet do Zaragozy. - Výlet do Madridu. - Výlet do Toleda. - Výlet do kláštera El Escorial, Valle de los Caídos a města Segovia. - Výlet na Montserrat.
  • Návštěva místní školy.
  • Delegátský a průvodcovský servis v místě pobytu.Cestovní pojištění Generali – varianta Exkluziv. Pojištění proti úpadku CK.

Cena nezahrnuje: vstupy, turistická taxa v Katalánsku (0,50 €/noc platí pouze starší 16 let), kapesné ani jiné vedlejší výdaje.

Vratný depozit: 10€/student (depozit se vybírá na místě a slouží jako jistina při případném vzniku škody na hotelu).

Platební podmínky:

  • 1. platba splatná k datu 10.12.2014:        4 000,- Kč / osoba
  • 2. platba splatná k datu 10.2.2015:          4 000,- Kč / osoba
  • 3. platba splatná k datu 20.3.2015:          4 150,- Kč / osoba

Rozdělení pokojů je v plné kompetenci ubytovacího zařízení.

Všechny autobusové výlety v místě pobytu doprovází český průvodce s výkladem.

Program zájezdu  

1. den (čtvrtek): V dopoledních hodinách odjezd z ČR. Přejezd přes Německo a Francii do Španělska (noční přejezd).

2. den (pátek): V dopoledních hodinách příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme. Ubytování. Individuální program. Večeře.

3. den (sobota): Snídaně. V dopoledních hodinách odjezd do hlavního města Katalánska Barcelony – památky katalánského architekta Antonia Gaudího: park Güell, katedrála Sagrada Familia a domy Casa Batlló a Casa Milá, dále hora Montjüic s rozlehlým olympijským areálem či stadion FC Barcelona, poté prohlídka Gotické čtvrti, katedrály, známé promenády La Rambla a přístavu.  V podvečerních hodinách návrat do hotelu. Večeře.

4. den (neděle): Snídaně. V ranních hodinách odjezd do Madridu. Cestou zastávka v Zaragoze a její prohlídka - katedrála, náměstí Santa María del Pilar, mudéjarské kostely, arabský palác Aljafería a městská tržnice. Ve večerních hodinách příjezd do Madridu a ubytování. Večeře.

5. den (pondělí): Snídaně. V dopoledních hodinách odjezd do centra MadriduGran vía, Parque del Templo de Debod, Plaza España, komplex Královského paláce – Palacio Real s krásnými zahradami, Plaza Mayor, Puerta del Sol, Plaza de Cibeles, Puerta de Alcalá, Park Retiro, nádraží Atocha, muzeum moderního umění Reina Sofía a muzeum El Prado. V podvečerních hodinách návrat na ubytování. Večeře.

6. den (úterý): Snídaně. Celodenní výlet do Toleda, města tří kultur, lemovaného středověkými hradbami a řekou Tajo. Procházka městem – náměstí Zocodover, majestátní katedrála (možnost návštěvy), návštěva kostela Iglesia de Santo Tomé, kde je uchován jeden z obrazů od El Greca, návštěva jedné ze synagog. Odpoledne individuální program a návrat na ubytování. Večeře.

7. den (středa): Snídaně. Dopoledne odjezd do kláštera El Escorial a prohlídka královského paláce. Cestou zastávka ve Valle de los Caídos – návštěva baziliky s hrobkou Francisca Franca. V odpoledních hodinách odjezd do bývalého královského města Segovia, prohlídka města – antický, 800 m dlouhý akvadukt, gotická katedrála, hrad Alcázar, templářský kostel Iglesia de la Vera Cruz. V podvečerních hodinách návrat na ubytování. Večeře.

8. den (čtvrtek): Snídaně. V ranních hodinách odjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme. Cestou zastávka a prohlídka horského kláštera Montserrat, umístěného ve stejnojmenném vápencovém pohoří. Prohlídka kláštera, křížové cesty a přilehlého okolí. V bazilice, pocházející z 16. století, je umístěna posvátná soška Panny Marie Montserratské, zvané La Moreneta. V podvečerních hodinách příjezd na pobřeží Costa Brava/Maresme. Ubytování.  Večeře.

9. den (pátek): Snídaně. Dopoledne návštěva místní školy. V odpoledních hodinách odjezd přes Francii a Německo do ČR (noční přejezd).

10. den (sobota): V odpoledních hodinách příjezd do ČR.

Poznámka: změna programu vyhrazena.

Orientační informace o vstupech (ceny platné pro rok 2014):

Sagrada Familia: skupinové vstupné 8,8€/osoba. - Park Güell: vstupné 7€/osoba. - Camp Nou: vstupné 18€/osoba/kompletní tour.

Palacio Real: skupinové vstupné 3,5€/osoba. - Muzeum El Prado: zdarma. - Muzeum Reina Sofía: skupinové vstupné 3€/osoba.

El Escorial – Real Monasterio: zdarma. - Alcázar, Segovia: skupinové vstupné 2,5€/osoba. - La Catedral, Segovia: skupinové vstupné 1,5€/osoba. - La Catedral, Toledo: vstupné 7€/osoba. -  Iglesia de Santo Tomé: vstupné 2,3€/osoba.

 

 

V případě zájmu kontaktujte Mgr. Michaelu Leónovou (leonova@gymtce.cz) nebo Mgr. Barboru Dvořákovou (dvorakovaba@gymtce.cz). Zájezd je určen pro studenty i zájemce z řad veřejnosti.